۱۴:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۳

نحوه حضور معلمان سراسر کشور در جشنواره

نحوه حضور معلمان سراسر کشور در جشنواره

معلمان عزیز سراسر کشور می‌توانند با شرکت موثر و دلسوزانه در این جشنواره، هم از جوایز و امتیازات جشنواره بهره‌مند شوند و هم باقیات الصالحات ارزنده‌ای برای خود به‌جای بگذارند.

 

حقیقت موضوع این است که تا وقتی نگرش مردم به فرهنگ کار و مصرف تغییر نکند، اقتصاد نیز سر و سامان نمی‌گیرد. با اصلاح برخی از باورها و رفتارهای اقتصادی می توان گره‌های بزرگی را باز کرد. برای این تغییر نگرش، عناصر موثر در امر تربیت، یعنی معلمان و مربیان، پدران و مادران، ابزارهای تبلیغی و غیره موثرند.

 

حتما از خودتان می‌پرسید چه کاری از دست ما ساخته است؟

ممکن است برخی از ما معلمی را یک شغل بدانیم. درحالیکه معلمی یک نقش است! کم نیستند معلمانی که با تشخیص درست روحیه، استعداد و توانایی دانش آموزان خود و تشویق آنها به قرار گرفتن در مسیر درست، سعادت و خوشبختی آنها را در جامعه رقم می زنند. این موضوع نشان می دهد که تاثیرپذیری دانش‌آموزان از معلمان خود چه قدر زیاد است.

یک معلم می‌تواند به دانش آموز خود یاد دهد که بخشی از ثروت مورد نیاز خانواده، از کارکردن(با فرهنگ صحیح کار) بدست می‌آید و بخش دیگر آن از خانه(با فرهنگ صحیح مصرف).

دغدغه های اقتصادی و نقشی ویژه‌ای که معلمان در بهبود این مسئله دارند، به ما این انگیزه را داد که نخستین جشنواره مردمی فیلم موبایلی معلم را در سراسر کشور با موضوع «فرهنگ اقتصاد مقاومتی؛ فرهنگ کار و مصرف»  و با هدف اصلاح اندیشه و رفتارهای اقتصادی جامعه کلید بزنیم.

 

چگونگی حضور معلمان در جشنواره و امتیازات در نظرگرفته شده برای آنان

همانطور که در متن فراخوان آمده است شرکت در جشنواره به دو صورت امکان پذیر است؛ شرکت بصورت انفرادی که علاوه بر معلمان عزیز، برای عموم مردم نیز آزاد است و شرکت بصورت گروهی که تنها مختص معلمان می‌باشد.

بنابراین معلمانِ همه‌ی مقاطع تحصیلی در سراسر کشور می‌توانند هم بصورت انفرادی و هم بصورت گروهی در جشنواره شرکت کنند.

نکته مهم: در بخش گروهی، معلمان می‌بایست به‌عنوان سرگروه ابتدا تیمی متشکل از با 2 تا 4 دانش آموز تشکیل داده و سپس آموزش‌های موجود در همین وبگاه را با یکدیگر به صورت کار گروهی تمرین کنند و همزمان با نظارت بر روند تهیه‌ی اثر، سعی کنند ذهن دانش آموزان را نیز با مباحث فرهنگ کار و مصرف آشنا کنند. چرا که یکی از اهداف اصلی جشنواره، هم‌نشینی معلمان و دانش‌آموزان و آموزش فرهنگ اقتصادی از طریق کار جمعی است.

نکته: لازم به ذکر است اطلاع‌رسانی‌های لازم در خصوص آموزش ضمن خدمت برای معلمینی که در جشنواره شرکت می‌کنند؛ و نحوه آزمون مجازی آن، در همین وبگاه انجام خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

ارسال دیدگاه

بسته آموزشـی و ایده‌بخـش

بسته آموزشی و ایده بخش، جهت راهنمایی و ایده بخشی به شما شرکت کنندگان عزیر تدارک دیده شده است که لازم و ضروری است به عنوان منبع از آن استفاده کنید و تولیدات موبایلی خود را با محوریت این بسته آماده نمایید.

::.مشاهده و دانلود بسته آموزشی و ایده بخش.::

کلیپ کوتاهی از این بسته را در ویدئوی زیر مشاهده نمایید:

تصاویر منتخب

تصاویر منتخب این هفته

حامیان جشنواره