۰۲:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲

آموزش کم حجم کردن فیلم

آموزش کم حجم کردن فیلم

یکی از مناسب‌ترین نرم افزارهای تبدیل فرمت‌های ویدئویی و تغییر حجم فیلم، نرم افزار Freemake Video Converter می‌باشد که لینک دانلود و نحوه کار با این نرم افزار را در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ایم.

 

شما می‌توانید این نرم افزار را از لینک زیر دریافت نمایید:

دانلود نرم افزار Freemake Video Converter

 

پس از دانلود و نصب نرم افزار که به سادگی امکان پذیر است، آنرا باز کنید و به ترتیب زیر عملیات کم حجم نمودن فیلم خود را آغاز کنید:

 

1. مرحله اول:

با توجه به شکل زیر بر روی گزینه Video کلیک نمایید و فیلم مد نظر خود را انتخاب نمایید.

2. مرحله دوم:

یکی از بهترین فرمتهای ویدئویی که هم کیفیت مطلوبی و هم حجم کمی نسبت به سایر فرمتها دارد، فرمت MP4 است. بنابراین بعد از انتخاب فیلم مد نظر، با توجه به شکل زیر بر روی گزینه to MP4 کلیک نمایید.

 

 

3. مرحله سوم:

مشاهده میکنید که پنجره ای همانند شکل زیر نمایش داده می شود. در قسمت preset می‌بایست کیفیت (سایز) ویدئو را در حالت Mobile Quality قرار دهید. لازم به ذکر است با انتخاب سایز موبایلی یا همان Mobile Quality ، کیفیت فیلم شما پایین خواهد آمد! اینکار تنها بخاطر پایین آوردن حجم فیلم شما و سهولت در ارسال آن به دبیرخانه جشنواره می باشد. 

4. مرحله چهارم:

در این مرحله می‌بایست محل ذخیره فیلم خروجی را مشخص نمایید.

تذکر مهم: دقت کنید که فیلم خروجی را بر روی فیلم اصلی ذخیره نکنید! چرا که فیلم خروجی (کیفیت موبایلی) جایگزین فیلم اصلی (کیفیت اصلی) می شود و در اینصورت شما دیگر نسخه اصلی را از دست داده اید! توجه داشته باشید که اگر فیلم شما در مرحله اول ارزشیابی و داوری قبول شود، نسخه اصلی فیلم از شما درخواست می شود.

5. مرحله پنجم:

همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید این قسمت حجم فیلم خروجی را نمایش می دهد. روی آن کلیک کنید و مقدار آنرا یک عدد خیلی کوچک بنویسید (مثل عدد 1) . نرم افزار بصورت خودکار کمترین حجم ممکن را انتخاب می کند. توجه داشته باشید عددی که نرم افزار بعد از انجام اینکار نمایش می دهد، کمترین حجم ممکن برای ویدئوی شماست و اگر مشاهده می کنید این عدد از 30 Mb بیشتر است، باید در قسمت preset سایز(کیفیت) فیلم را کمترر کنید.

 

 

6. مرحله ششم:

بعد از اتمام تمام مراحل بالا، روی دکمه Convert کلیک کنید و صبر کنید تا تبدیل فرمت به پایان برسد.

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

ارسال دیدگاه

بسته آموزشـی و ایده‌بخـش

بسته آموزشی و ایده بخش، جهت راهنمایی و ایده بخشی به شما شرکت کنندگان عزیر تدارک دیده شده است که لازم و ضروری است به عنوان منبع از آن استفاده کنید و تولیدات موبایلی خود را با محوریت این بسته آماده نمایید.

::.مشاهده و دانلود بسته آموزشی و ایده بخش.::

کلیپ کوتاهی از این بسته را در ویدئوی زیر مشاهده نمایید:

تصاویر منتخب

تصاویر منتخب این هفته

حامیان جشنواره