۱۴:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۶

موضوعات، مقررات و سایر جزئیات جشنواره اعلام شد

موضوعات، مقررات و سایر جزئیات جشنواره اعلام شد

به گزارش دبیرخانه دائمی جشنواره مردمی فیلم موبایلی معلم، فراخوان عمومی نخستین جشنواره با دعوت از همه‌ی مردم عزیز ایران و به ویژه معلمان و مربیان، آغاز شد.

 

چند سال است که بهبود وضعیت اقتصادی، مطالبه‌ی عموم مردم است. اما دریغ که در اکثر امور، نقش مهم و بی‌بدیل «فرهنگ» و «مردم» را نادیده گرفته ایم و دست روی دست گذاشته‌ایم تا فلان مسئول برایمان کاری کند

بعد از گذشت چند سال از مطرح شدن مساله اقتصاد مقاومتی و عدم تحقق آن و گاها پسرفت در این زمینه، بنظر می‌رسد وقت آن رسیده است که خودمان آستین‌ها را بالا زنیم و با اصلاح برخی فرهنگ‌های ناصحیح، به بخش عمده‌ای از اهداف اقتصاد مقاومتی دست پیدا کنیم.

اقتصاد و فرهنگ دو مقوله تفکیک نشدنی هستند و باید باور کنیم تا زمانی که اندیشه‌ها و تکنیک‌های لازم در فضای کار به نسل جدید آموزش داده نشود، آمار اشتغال و بهره‌وری بالا نخواهد رفت! همچنین خانواده‌ها باید یاد بگیرند که وضعیت مطلوب مالی، تنها با کار کردن محقق نمی‌شود، بلکه با اصلاح برخی اندیشه‌ها و رفتارها در حوزه مصرف، می‌توانند وضعیت مالی خانواده خود را سر و سامان دهند.

اکنون نیز اهمیت مسئله اقتصاد مقاومتی از یک طرف، و ناشناخته بودن مولفه‌های فرهنگی و تربیتی آن از طرف دیگر، ما را بر آن داشت تا نخستین جشنواره مردمی فیلم موبایلی معلم سراسر کشور را با موضوع «فرهنگ اقتصاد مقاومتی؛ فرهنگ کار و مصرف» و با هدف اصلاح اندیشه و رفتارهای اقتصادی جامعه کلید بزنیم.

علیرضا رحمان‌زاده - دبیر نخستین جشنواره مردمی فیلم موبایلی معلم

***

 

« لطفا موارد ذیل را با حوصله و دقت بخوانید »

 

 

موضوع اصلی و هدف جشنواره‌:

این جشنواره با موضوع «فرهنگ اقتصاد مقاومتی؛ فرهنگ کار و مصرف» و با هدف اصلاح اندیشه و رفتارهای اقتصادی جامعه برگزار می‌شود.

***

محورهای موضوع جشنواره :

1. جایگاه  تفکر و انتخاب صحیح   در فرهنگ کار و مصرف

​2. جایگاه  عزت نفس و قناعت                      //

3. جایگاه  شادابی و امیدوار بودن                  //

4. جایگاه  توکل و روحیه جهادی                    //

5. جایگاه  خودباوری و تولید                         //

6. جایگاه  شکرگزاری و آرامش                      //

7. جایگاه  رزق و روزی و برکت                     //

8. جایگاه  مولفه های اخلاقی (نظیر مردم‌داری، صداقت، خوش‌قولی،  و... )      //

 

نکته مهم: برای پرداختن هرچه بهتر به موضوعات جشنواره در فیلم خود،‌ حتما بسته ایده بخش را مشاهده نمایید. لازم به ذکر است با توجه به نگاه جدید و کاربردی به موضوعات جشنواره، از چند ماه قبل با کمک اساتید فعال در حوزه تعلیم و تربیت و اقتصاد، «بسته‌‌ی آموزشی و ایده‌بخش» برای متقاضیان تدارک دیده‌ایم که لازم است به عنوان منبع از آن استفاده کنند و تولیدات موبایلی خود را با محوریت این بسته آماده نمایند.

***

مقررات عمومی:

1. شرکت در این جشنواره برای عموم مردم آزاد است و به دو طریق «انفرادی» و «گروهی» امکان پذیر است؛ البته شرکت گروهی تنها مختص معلمان عزیز است؛ در اینصورت معلمان می‌توانند بعنوان سرگروه، تیمی متشکل از دو الی چهار دانش آموز تشکیل دهند و در جشنواره شرکت نمایند.

2. متقاضیان شرکت در جشنواره می‌توانند به راحتی با ساده‌ترین ابزار فیلم‌برداری یعنی تلفن همراه، با توجه به موضوع و زیرموضاعات جشنواره، از سوژه‌ها و مصادیق عینی اطراف خود فیلم تهیه کنند و درصورت لزوم با یک تدوین ساده، به دبیرخانه ارسال نمایند. ضمنا کلیه آموزشهای لازم برای تهیه‌ی یک فیلم موبایلی، در همین وبگاه در اختیار شما قرار داده‌ شده است.

3. کلیه آثار ارسالی در دو مرحله مورد بررسی و داوری قرار می گیرند:

  • مرحله اول داوری: در این مرحله میزان تطابق فیلم ارسال شده با استاندارهای اعلام شده در قسمت «مقررات اختصاصی» بررسی می‌شود و قبولی یا رد آثار توسط پیامک اعلام می‌شود.
  • مرحله دوم داوری: از بین تمام آثاری که در مرحله اول پذیرفته شده‌اند و برای ارزشیابی به مرحله دوم رسیده‌اند، 20 اثر در بخش انفرادی و 20 اثر در بخش گروهی که بالاترین امتیازها را کسب کرده‌اند، بعنوان برگزیدگان جشنواره معرفی می‌شوند.

***

مقررات اختصاصی:

1. مدت زمان فیلم‌های ارسالی می‌بایست حداقل 100 ثانیه و حداکثر پانزده دقیقه باشند.

2. داوران جشنواره به هنگام ارزشیابی آثاری که به مرحله دوم داوری راه پیدا کرده‌اند، دو شاخص مهم را مدنظر قرار می‌دهند: شاخص اول که اولویت اول دارد، کیفیت داستان و کیفیت پرداختن به موضوعات جشنواره و همچنین انتقال مفاهیمی که ما در بسته ایده‌بخش تقدیمتان کرده ایم است و شاخص دوم که اولویت دوم دارد، کیفیت فنی و هنری فیلم (کیفیت تصویربرداری، صدا و...).

نکته مهم: متقاضیان محترم توجه داشته باشند که قرار نیست یک فیلم‌ساز حرفه‌ای و یا حتی یک فیلم‌ساز مبتدی باشند! اما لازم است برای کیفی‌سازی اثر خود و کسب امتیاز بیشتر در جشنواره، قبل از تهیه فیلم با تلفن همراه، آموزش‌های ارائه شده در همین وبگاه را بادقت مشاهده نمایند. برای این منظور به قسمت «آموزش‌ها» مراجعه نمایید.

3. شرکت کنندگان عزیز می‌توانند فیلم‌های تولیدی خود را در قالبهای فیلم کوتاه، داستانی، گزارشی و مستند و یا حتی مخلوطی از قالبهای مذکور تهیه کنند.

4. آثار ارسالی می بایست تماما ساخته خود فرد (یا گروه) باشد و حتی هیچ قسمتی از فیلم نباید کپی برداری از آثار دیگران باشد. در غیر اینصورت اثر ارسالی در مرحله اول داوری حذف خواهد شد.

5. هر فیلمی که از عکس ساخته شده باشد (فوتو کلیپ) و یا تصاویر و فلیم‌های آماده در آن بکار رفته باشد، غیر قابل اعتبار است و از جشنواره حذف خواهد شد.

6. هر فرد یا هر گروه می تواند تنها یک اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال نماید. بنابراین در صورتی که چند اثر به نام یک فرد ولو با شماره تلفنهای (نام کاربری های) متفاوت به دبیرخانه جشنواره ارسال شود، تنها اولین اثر وی مورد بررسی و داوری قرار خواهد گرفت.

7. کلیه فرمت‌های معتبر ویدئویی پذیرفته می‌شود.

8. دریافت آثار تنها از طریق همین وبگاه ( http://festival.cbo.ir/ ) امکان‌پذیر است. دبیرخانه جشنواره از پذیرش آثار بر روی دیسک یا هر صورتی دیگر غیر از بارگذاری در این وبگاه معذور است. 

9. برای ارسال آثار باید ابتدا ثبت نام نمایید؛ سپس به قسمت «ارسال آثار» مراجعه نموده و فیلم خود را آپلود نمایید.

***

گاه شمار جشنواره:

1. مهلت ارسال آثار تا پایان سال 1395 می باشد.

2. داوری و اعلام نتایج در تاریخ 20 فروردین 1396 می باشد.

3. اختتامیه و اهدای جوایز همزمان با هفته معلم در سال 1396 خواهد بود.

***

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط

نظرات

ارسال دیدگاه

بسته آموزشـی و ایده‌بخـش

بسته آموزشی و ایده بخش، جهت راهنمایی و ایده بخشی به شما شرکت کنندگان عزیر تدارک دیده شده است که لازم و ضروری است به عنوان منبع از آن استفاده کنید و تولیدات موبایلی خود را با محوریت این بسته آماده نمایید.

::.مشاهده و دانلود بسته آموزشی و ایده بخش.::

کلیپ کوتاهی از این بسته را در ویدئوی زیر مشاهده نمایید:

تصاویر منتخب

تصاویر منتخب این هفته

حامیان جشنواره